ekologiczne wypełniacze do paczek

Ekologiczne wypełniacze do paczek, jak bezpiecznie być eko

Każdy, kto dba o środowisko, doceni te produkty ekologiczne. Stosujemy je sami, a także patrzymy na to, czy używają ich firmy, od których otrzymujemy przesyłki. W artykule przedstawimy różnego rodzaju wypełniacze dbające o środowisko naturalne.

Wypełniacze ekologiczne w marketingu

W obecnych marketingowych i wizerunkowych realiach wypełnienia do paczek stanowią jedno z ważnych ogniw złożonego łańcucha relacji pomiędzy firmą a klientem. Badania socjologiczne i dane statystyczne jednoznacznie wskazują, że temat środowiska naturalnego jest bardzo popularny. Dlatego należy pamiętać, że wybór nieekologicznego rodzaju wypełniaczy do paczki z tworzyw sztucznych może negatywnie wpłynąć na wizerunek firmy. Z drugiej strony przemyślane stosowanie ekologicznych wypełnień do paczek zdecydowanie przyciągnie konsumentów do korzystania z naszych usług.

Jak wykorzystać ekologiczne wypełniacze do paczek?

Stosowanie ekologicznych wypełniaczy do paczek to skuteczna metoda na zabezpieczenie kruchych towarów przed uszkodzeniami w czasie transportu.. Z jednej strony, stosowanie tego rodzaju wypełnień buduje pozytywny wizerunek naszej firmy, przyciągając coraz więcej klientów. Z drugiej strony, tego rodzaju wypełniacze do paczek są łatwe w użytkowaniu i zapewniają bezpieczeństwo przesyłki. To bezpośrednio wpływa na przyspieszenie procesu pakowania towarów.

Rodzaje ekologicznych wypełnień do paczek

Istnieją dwie kategorie ekologicznych wypełniaczy do paczek. Do pierwszej grupy zaliczymy ekologiczne wypełniacze papierowe. Z kolei do drugiej kategorii można zaliczyć wypełnienia do paczek eko wykonane z innych biodegradowalnych materiałów. Rynek proponuje coraz to nowe rozwiązania dotyczące sposobów zabezpieczania przesyłek od środka. W związku z tym zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne przesyłające dowolny towar mają do czynienia z coraz bogatszą różnorodnością i mogą znaleźć wypełniacze odpowiadające ich potrzebom.

Nowoczesne ekologiczne wypełniacze do paczek nie tylko perfekcyjnie spełniają funkcję zabezpieczenia towaru. Są także atrakcyjną ozdobą. W tego rodzaju wypełnieniach bardzo dobrze łączy się skuteczność i estetyczność. W pełni biodegradowalny wypełniacz może być wykonany ze:

  • skrobi kukurydzianej,
  • wełny drzewnej,
  • papieru makulaturowego.

Papierowe ekologiczne wypełniacze do paczek

Wypełniacze papierowe to rozwiązanie uniwersalne. Sprawdzają się przy wysyłce bardzo wielu produktów, także delikatnych przedmiotów. Właściwości wypełniacza papierowego powodują, że bardzo często jest on wykorzystywany do owijania kruchych towarów, takich jak szklanki, wazony, filiżanki i wiele innych. To nie jedyna ważna funkcja, którą pełni ten wypełniacz z papieru. Perfekcyjnie wypełni wolne przestrzenie w kartonach. Skutecznie zabezpiecza przed zniszczeniem przedmioty w trakcie transportu.

Wypełniacze papierowe typu SizzlePak

Ten rodzaj papierowego wypełniacza wykonywany jest z papieru kraftowego, który jest materiałem ekologicznym. SizzlePak to materiał, składający się z drobnych, nieregularnych kawałków papieru, które idealnie wypełniają każdą przestrzeń w opakowaniu. Właściwości antystatyczne papieru typu kraft pozwalają używać SizzlePak również do pakowania sprzętu elektronicznego. Kolejną ważną właściwością tego wypełniacza jest to, że jest bardzo lekki, dzięki czemu nie zwiększa się waga przesyłki.

Dzięki temu wypełniaczowi poprawia się też wygląd przesyłki. SizzlePak ma naturalną barwę, co przywołuje na myśl tradycyjny papier pakowy. Istnieją również wypełniacze typu SizzlePak kolorowe. Wyróżniają się ogromnym wyborem barw, na przykład w kolorze niebieskim, pomarańczowym, złotym, lila czy czerwonym.

Papierowe poduszki powietrzne

To kolejny atrakcyjny wypełniacz, który zdecydowanie można zdefiniować jako ekologiczny. Poduszki powietrzne papierowe to świetna alternatywa dla tak szeroko rozpowszechnionych poduszek powietrznych Airbag, które zrobione są z folii. Papierowe poduszki cechują się takim samym stopniem wytrzymałości jak poduszki Airbag. Ulegają znacznie szybszej biodegradacji. Poduszki powietrzne papierowe można rozdzielać i dopasowywać do rozmiaru przesyłki.

Wypełniacz papierowy RolPak

Funkcję wypełniaczy do paczek mogą pełnić nie tylko już opisane poduszki powietrzne papierowe albo SizzlePak. Zwyczajne arkusze papieru też będą pomocne. Kartonowe pudełko RolPak zawiera w sobie długi arkusz papieru. Pudełko posiada otwór, przez który można wyciągać i odrywać odpowiadającej nam długości fragmenty.

ekologiczne wypełniacze do paczek
Stosując ekologiczne wypełniacze do paczek dbamy o przesyłkę i środowisko

Inne ekologiczne wypełniacze papierowe

Oprócz wyżej wspomnianych wypełniaczy do paczek rynek oferuje także inne. Na przykład wypełniacz papierowy PAK, który ma kształt drobnych, papierowych wiórków. Pod względem wyglądu i właściwości ten wypełniacz jest zbliżony do SizzlePak. W tym przypadku mamy do czynienia z bogactwem wersji kolorystycznych.

Nie można nie wspomnieć o takim produkcie jak HairPak. Ten ekologiczny wypełniacz do paczek wygląda jak skrawki papieru oraz przypomina na przykład włosy anielskie na choinkę. HairPak jest lekki i dobrze pełni funkcję estetyczną. Ma podobne właściwości co wypełniacz PAK i SizzlePak. Świetnie nadaje się do paczek z wieloma niewielkimi przestrzeniami do zapełnienia.

Mówiąc o ekologicznych wypełniaczach papierowych, nie można nie wspomnieć o tekturowych z nacinanego kartonu oraz wypełniaczu Eko Flupis. Ten pierwszy rodzaj wypełniacza papierowego jest wykonywany — jak wskazuje nazwa — z naciętego kartonu. Został stworzony w celu uzyskania lepszych właściwości amortyzacyjnych. Podobnie jak pozostałe wypełniacze z papieru, wypełniacz tekturowy z nacinanego kartonu cechuje się niską masą własną, w związku z czym jego użycie nie zwiększa ciężaru przesyłanej paczki. Z kolei wypełniacz Eko Flupis jest wypełniaczem, który robi się z rozdrobnionego i spienionego papieru. Eko Flupis to produkt, który ma kształt chrupków kukurydzianych i ma cechy antystatyczne oraz chłonie wilgoć. Do tego jest lekki, nadaje się do wielokrotnego użytku oraz — co jest niezwykle istotne w naszym kontekście — ulega biodegradacji.

Wypełniacze do paczek z materiałów biodegradowalnych i kompostowalnych

Oprócz wypełnień wykonanych z papieru, kartonu albo papieru typu kraft, do ekologicznych wypełniaczy zalicza się również te, które są zrobione ze specjalnie opracowanych tworzyw naturalnych. Zaletą tych tworzyw jest to, że ulegają one szybkiej biodegradacji i podlegają kompostowaniu. Popularne są również wypełnienia do paczek, które są wykonane z resztek drewna. Przykładem takiego wypełnienia może służyć dekoracyjna wełna drzewna. Ma ona formę cienkich i długich wiórek. Wiolina (to inna nazwa tego wypełniacza) wykorzystywana jest do zabezpieczania paczek z żywnością. Oprócz ochrony przesyłanych przedmiotów może służyć również jako element dekoracyjny

Skropak

Skropak to jeszcze jeden bardzo interesujący nowoczesny ekologiczny wypełniacz do paczek, o którym nie można nie wspomnieć. Jest wykonywany ze składników pochodzenia roślinnego. Mówiąc o jego właściwościach, warto powiedzieć, że jest lekki, wytrzymały oraz ma właściwości antystatyczne. Ma formę, która przypomina chrupki. Jest wykonany z materiałów nadających się do kompostowania.

Ekologiczny wypełniacze jako absolutny must have

Czemu warto postawić na wypełniacze ekologiczne do paczek? Jeden z powodów został wymieniony na samym początku. Przede wszystkim chodzi o względy estetyczne. Trzeba pamiętać, iż do niektórych rodzajów opakowań wysyłkowych zdecydowanie bardziej pasuje wiolina, SizzlePak czy HairPak. Wygląd przesyłki to tylko jeden z powodów, czemu warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania w zakresie ekologicznych wypełniaczy do paczek.

Należy brać też pod uwagę, iż właśnie opakowanie wysyłkowe w wielu przypadkach jest pierwszym ogniwem złożonego łańcucha relacji klienta z firmą, z którym konsument ma kontakt bezpośredni. Opakowanie ma realny wpływ na pierwsze wrażenie odnośnie produktu, a także na wizerunek marki, jaki zostanie zbudowany w świadomości kupującego.

Ekologiczne pakowanie dla dbających o planetę

Rozmawiając o powodach, dla których warto używać nowoczesnego wypełnienia ekologiczne, nie wspomnieliśmy o jednym, o najistotniejszym. Chodzi o realną troskę o planetę. W życiu zawodowym i prywatnym, podejmując decyzję o wyborze wypełnienia do paczki albo o opakowaniu, warto sięgać po rozwiązania nadające się do recyklingu. Obecnie rynek oferuje dużo takich rozwiązań. Zostały one przedstawione w tym tekście.

Ekologiczne wypełniacze do paczek to już nie tylko trend, który jest promowany przez duże firmy. Dobro środowiska jest ważne dla prywatnych osób, dlatego e-commerce nie może już obyć się bez zastosowania do wysyłki produktów biodegradowalnych i możliwych do przetworzenia. Wybór odpowiedniego rodzaju wypełnienia do paczki nie jest mało ważnym drobiazgiem. Stosując w paczkach ekologiczne wypełnienie, można uzyskać wielu lojalnych klientów, którzy docenią fakt, iż Twoja firma również dba o środowisko naturalne, zmniejszając produkcję plastiku.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *