Samochod w pokrowcu. Obrazek w artykule Pokrowiec na samochód. Trendy i innowacje w pokrowcach samochodowych

Pokrowiec na samochód. Trendy i innowacje w pokrowcach samochodowych

W obecnych czasach samochód stanowi nie tylko ważny i funkcjonalny środek transportu. Obecnie samochód to również wyraz osobistego stylu. O taki istotny komponent własnej tożsamości należy odpowiednio dbać. Z tego powodu pokrowce samochodowe zyskują na znaczeniu. Pokrowce samochodowe to ważny element ochrony pojazdów. Ponadto, mają znaczenie estetyczne.

Jeśli szukasz informacji na temat pokrowców samochodowych to artykuł ten akurat dla Ciebie. Jeśli dążysz do znalezienia idealnego balansu pomiędzy funkcjonalnością a estetyką, znajdziesz w tym tekście dużo przydatnych porad. Ten artykuł przedstawi Ci różnorodność pokrowców. Dowiesz się o trendach i innowacjach technologicznych, które je przekształcają w coraz bardziej zaawansowane narzędzia ochrony i personalizacji pojazdów.

Przeczytaj: Mandat za nieodśnieżone auto

Przykrywanie auta. Obrazek w artykule Pokrowiec na samochód. Trendy i innowacje w pokrowcach samochodowych

Wprowadzenie do świata pokrowców samochodowych

Główna funkcja pokrowca na samochód to ochrona przed zjawiskami meteorologicznymi – deszcz, mżawka, mróz, szron, oblodzenie, śnieg, a nawet ziarna lodowe bądź też grad. Pokrowiec pomoże rozwiązać problem nadmiernego nagrzewania się wnętrza pojazdu. Oprócz tego, pokrowiec samochodowy zabezpiecza auto przed różnego rodzaju zabrudzeniami, na przykład, odchodami ptaków, liśćmi, kurzem, pyłkami kwiatów i żywicą drzew.

Pokrowiec został stworzony, żeby chronić auto przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak matowienie lakieru, elementów plastikowych i chromowanych, zarysowania oraz drobne wgniecenia karoserii. Jeśli jesteś świadomy potrzeby zabezpieczenia własnego auta przed powyżej wspomnianymi czynnikami a nie masz garażu albo wiaty, pokrowiec na samochód jest idealnym rozwiązaniem.

Korozja to niszczenie metali pod wpływem środowiska, a także pod wpływem tlenu powietrza i czynników atmosferycznych. To woda jest jednym z głównych czynników sprzyjających rozprzestrzenianiu się korozji. Pokrowiec zabezpiecza auto przed negatywnym wpływem wody, a także umożliwia rzadsze mycie karoserii. A ostatnia czynność też może zwiększać ryzyko jej wystąpienia.

Historia i ewolucja pokrowców samochodowych

Pomysł, żeby zabezpieczyć samochód przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, zabrudzeniami i zarysowaniami, pojawił się w głowach odpowiedzialnych kierowców nie dzisiaj. Od dawna istniały proste okrycia pojazdów. W obecnych czasach rozwoju wielofunkcyjnych materiałów oraz technologii możesz liczyć na bogatą różnorodność pokrowców.

Na rynku dzisiaj można znaleźć pokrowce samochodowe jednowarstwowe i wielowarstwowe. Pokrowce samochodowe różnią się pod względem rozmiaru. Mogą okrywać auto całkowicie, aż po progi albo przykrywać tylko dach i szyby auta (to tak zwane pół-pokrowce). Nowoczesny pokrowiec na samochód może być wyposażony w system ładowania słonecznego, system alarmowy i antykradzieżowy a także w satelitarny system pozycjonowania.

Najnowsze trendy w projektowaniu pokrowców

Jak w każdej dziedzinie przemysłu, producenci pokrowców samochodowych starają się zaspokoić różnorodne potrzeby i rosnące wymagania posiadaczy aut. Przykładem tego mogą służyć już wspomniane pokrowce kilkuwarstwowe. Są one wykonane z trzywarstwowego albo czterowarstwowego wodoodpornego i paro-przepuszczalnego materiału.

Zimą zewnętrzna warstwa wielowarstwowego pokrowca skutecznie chroni karoserię przed specyficznymi dla tej pory roku zjawiskami meteorologicznymi. Gdy masz pokrowiec, skrobanie szyb lub odmrażanie zamków drzwiowych już Cię nie dotyczy. Z kolei latem lakier może zniszczyć promieniowanie ultrafioletowe, które powoduje nadmierne nagrzewanie. Dlatego warstwę górną pokrowców wykonuje się z materiału o dużej odporności na promieniowanie UV.

Warstwa środkowa jest wykonana z foli oddychającej. Dzięki tej membranie paro-przepuszczalnej wilgoć, która się gromadzi pomiędzy karoserią pojazdu a pokrowcem odprowadza się na zewnątrz. Z kolei warstwa wewnętrzna pokrowca jest materiałem delikatnym, który nie rysuje lakieru. Ten materiał także nie uszkodzi wosków chroniących lakier czy też powłok ceramicznych i kwarcowych.

Innowacje technologiczne w pokrowcach samochodowych

Dzisiaj na rynku możesz znaleźć pokrowce cechujące się wysoką technologicznością. Doskonałym przykładem jest tak zwany pokrowiec automatyczny. Ten wynalazek pełni te same funkcje co zwykła plandeka. Ale oprócz tego, tego rodzaju pokrowce oferują łatwość i wygodę użytkowania. Potrzebujesz mniej więcej 15 sekund, żeby przykryć auto i iść do domu.

Twój automatyczny pokrowiec automatycznie rozwija się z kasety. Kasetę umieszczasz na dachu. Jedynie Po rozwinięciu się musisz naciągnąć (tym razem już ręcznie) pokrowiec na narożniki samochodu. Zwijanie pokrowca też odbywa się automatycznie. Musisz tylko zwolnić pokrowiec z narożników. Żeby aktywować funkcję rozwijania i zwijania, masz pilot. Po zwinięciu pokrowca kasetę można schować na przykład w bagażniku. Kaseta jest zrobiona z materiału, który ma wysoką udarność i jest odporny na zarysowania.

To nie wszystko! Gdy założysz taki pokrowiec na samochód, system alarmowy i antykradzieżowy aktywuje się automatycznie. Jeśli złodziej spróbuje tylko dotknąć Twój samochód, alarm włączy się natychmiast. Ponadto, nowoczesny pokrowiec wyposażony jest w satelitarny system pozycjonowania. Umożliwia to śledzenie auta w czasie rzeczywistym. Zawsze będziesz miał spokój.

Ładowanie słoneczne. Tak. Nowoczesny automatyczny pokrowiec samochodowy zapewnia nie tylko doskonałe bezpieczeństwo. Taki pokrowiec także jest wyposażony w system ładowania słonecznego. Jeśli jest wystarczająca ilość światła słonecznego to wciągu 5 godzin akumulator się naładuje. To pozwala Ci wciągu mniej więcej 30 dni cieszyć się naładowaną baterią i wysoką funkcjonalnością swojego pokrowca.

Jak wybrać idealny pokrowiec na samochód?

Po przeczytaniu tylu interesujących informacji na pewno już jesteś przekonany, że Twój samochód zasługuje na dobry pokrowiec. Tylko teraz pojawia się pytanie, jak w tej bogatej różnorodności wybrać ten produkt, który dla Ciebie będzie odpowiedni. Postaram się przedstawić kilka porad, które pomogą Ci w procesie decyzyjnym.

Główną funkcją pokrowca jest ochrona auta przed różnymi negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. W pierwszym kroku trzeba określić te negatywne czynniki, wpływ których chcesz zniwelować. Ma znaczenie, czy garażujesz auto pod otwartym niebem, Czy masz do dyspozycji garaż, czy masz do czynienia z surowymi warunkami pogodowymi, czy chcesz, żeby oprócz podstawowych funkcji pokrowiec miał dodatkowe.

Jeśli Twoje auto czeka na Ciebie w garażu, sprawdzi się pokrowiec jednowarstwowy. Będzie chronił pojazd przed przede wszystkim kurzem. Jeśli często zostawiasz auto na zewnątrz, masz do czynienia z surowszymi warunkami pogodowymi lub cieszysz się luksusowym drogim samochodem, na pewno przyda się automatyczny wielowarstwowy pokrowiec wyposażony w system alarmowy i antykradzieżowy.

Jednowarstwowe i wielowarstwowe pokrowce

Pokrowce samochodowe można skategoryzować na podstawie liczby warstw. Są jedno- i kilkuwarstwowe. Te jednowarstwowe są oczywiście prostsze w użytkowaniu. Gdy nie masz dużo czasu, to będzie odpowiednie rozwiązanie. Ale smart automatyczny pokrowiec sam się rozwija i zwija wciągu 15 sekund. Wystarczy tylko nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie.

Na przykład, pokrowce czterowarstwowe. Dwie zewnętrzne warstwy to trwały polipropylen, który bez problemu poradzi sobie z negatywnymi zjawiskami meteorologicznymi (śnieg, grad, szron, etc.); warstwa środkowa jest wykonana z folii oddychającej, co wraz z odpowietrznikami umożliwia odprowadzenie wilgoci i ochroni karoserię przed szkodami w postaci m.in. rdzewienia; warstwa wewnętrzna to miękki, nierysujący lakieru, wosków oraz powłok materiał.

Zwróć uwagę, że w niektórych przypadkach stosowanie pokrowców samochodowych może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami. Tańszy produkt gorszej jakości, czyli z szorstkiego materiału, może zostawić rysy na karoserii. Innym problemem może się okazać również gromadzenie wilgoci przez pokrowiec. Tańsze modele mogą nie mieć folii oddychającej i odpowietrzników. To będzie skutkowało rdzewieniem karoserii.

Podsumowanie

Przemysł pokrowców samochodowych jest równie dynamiczny, jak sama branża motoryzacyjna. Producenci starają się spełnić ciągle rosnące wymagania klientów. W sklepach znajdziesz szeroką gamę ofert. Od prostych okryć mających na celu ochronę przed kurzem i słońcem, po nowoczesne rozwiązania integrujące się z inteligentnymi systemami pojazdów.

Klasyczny pokrowiec na samochód to zwykła plandeka, która oczywiście też zabezpiecza auto. Natomiast mając kilkuwarstwowy pokrowiec, nawet jeśli się zdarzy burza, można spać spokojnie. Bez wątpienia, wielowarstwowy pokrowiec stanowi znacznie wyższe zabezpieczenie pojazdu. Samochód przetrwa niezależnie od warunków atmosferycznych, a Ty będziesz cieszył się komfortem podróży i zadbaną karoserią przez długi czas.

Pokrowiec na samochód to wartościowa inwestycja. Mając pokrowiec, zawsze możesz liczyć na czyste auto i przez długie lata cieszyć się nieporysowaną niezniszczoną karoserią. Jeśli masz pokrowiec, nie będziesz musiał zimą marnować czasu na skrobanie szyb. Z kolei latem pokrowiec na samochód pozwoli uniknąć podróży w duchocie. Pamiętaj, że pokrowiec na samochód wydłuża żywotność samochodu i podnosi komfort jego użytkowania.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *